Wertykulacja trawników Warszawa, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna

1,23 zł 1,00 zł
W magazynie
SKU
Wertykulacja trawników

Wertykulacja

to zabieg pielęgnacyjny trawnika polegający na usuwaniu strzechy powierzchniowej, która narosła w ciągu roku. Dzięki temu umożliwiamy lepszy przepływ powietrza, składników odżywczych i wilgoci do strefy korzeniowej trawnika. Powoduje to zdrowszą trawę, która jest mniej podatna na atak grzybów.

Warszawa, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna

Co to jest strzecha?

Wertykulacja trawników

Strzecha jest naturalnie występującą warstwą trawnika, zawierającą martwą i żywą trawę, liście, łodygi korzeniowe i mech, który znajduje się pomiędzy podstawą łodyg trawy a glebą poniżej. Niewielka ilość strzechy na trawniku jest uważana za zdrową, ponieważ zpewnia jej wilgoć, jednak łatwo jest uzyskać zbyt grubą warstwę co może wpłynąć na zdrowie trawnika. Twój specjalista od pielęgnacji trawników pobierze próbkę rdzenia z trawnika i będzie mógł pokazać warstwę strzechy na trawniku. Jeśli zostanie uznany za zbyt gruby, omówi z tobą sposób działania.

Jak rozpoznać, czy mój trawnik wymaga wertykulacji?

Nasi specjaliści badają głębokość poszycia na twoim trawniku, jak również ogólną kondycję trawnika. W przypadku nadmiernej ilości strzechy zalecamy wertykulację. Wertykulacja powinna być regularną praktyką na każdym trawniku.

Więcej informacji
Zielona sciana Panel główny Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wertykulacja trawników Warszawa, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna
Twoja ocena

Elementy 1 do 10 387 całkowita

AQUA GARDEN 2017