Monitor pogodowy serii SLW"

787,20 zł 640,00 zł
W magazynie
SKU
662

Monitor pogodowy z funkcją automatycznej regulacji długości nawadniania" 

Stacje pogodowe serii SLW należą do inteligentnych urządzeń współpracujących ze sterownikami serii Smartline.

 

 

Firma Weathermatic, jako pierwsza wprowadziła rozwiązania wykorzystujące funkcje ET (Ewapotranspiracja) w sterownikach, używanych w przydomowych ogrodach, terenach miejskich. Niewielkie koszty związane z wprowadzeniem tych funkcji mogą zwrócić się bardzo szybko - w zależności od wielkości nawadnianiego terenu. Głónym zadaniem sterownika jest współpraca ze stacją pogodową SLW. Stacje te są wyposażone w specjalny moduł, podłączany do sterowników z serii SmartLine. Element ten umożliwia przesyłanie do sterownika danych o warunkach pogodowych, zebranych przez stację pogodową. SmartLine reguluje długość pracy systemu nawadniającego tak, aby dopasować zróżnicowane potrzeby wodne poszczególnych roślin, w zależności od pór roku oraz aktualnej pogody. Monitor pogodowy, co 8 sekund zbiera informacje o temperaturze, wilgotności powietrza oraz wpływie wiatru na temperaturę, a następnie przesyła je do sterownika SmartLine.

 

 

SmartLine dostosowuje długość podlewania tyle razy w roku, ile dni system na danym terenie pozostaje w działaniu. Rozwiązanie to: redukuje ilość zużywanej wody do 50%, znacznie wpływa na zdrowie roślin i ich estetycny wygląd, eliminuje nadmierne zużycie wody, a co za tym idzie, obniża koszty utrzymania zieleni. Rozwiązanie to jest również naszym wkładem w racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi i dbałościąo środowisko naturlane.

 

 

Sterownik oblicza optymalny na dany dzień deficyt budżetowy wody dla poszczególnych sekcji, na podstawie wcześniej dostarczonych informacji:

 

 

  • szerokości geograficznej na jakiej znajduje się system nawadniający
  • rodzaju zraszaczy lub dokładnego opadu podawanego w milimetrach
  • rodzaju roślinności
  • rodzaju gleby
  • nachylenia terenu
  • nasłonecznienia

 

 

 

Dostępne modele

 

 

SLW10 Monitor pogodowy przewodowy
SLW15 Monitor pogodowy bezprzewodowy

"

Więcej informacji
Zielona sciana Panel główny Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monitor pogodowy serii SLW"
Twoja ocena

Elementy 1 do 10 387 całkowita

AQUA GARDEN 2017